4 powody, dla których warto zacząć walczyć z nadwagą

Nadwaga i otyłość towarzyszy coraz większej rzeszy ludzi. Co prawda pojawia się ostatnio coraz silniejszy trend zdrowego stylu życia, to i tak stosunkowo niewiele osób borykających się z nadmiernymi kilogramami, decyduje się podjąć z nimi walkę. Oto 4 najważniejsze powody, dla których warto się odchudzić.

Mając nadwagę narażamy się na cukrzycę i choroby układu krążenia. Jeśli nasze kilogramy zaczną galopować do góry, skazujemy się na coraz większe ryzyko powstania chorób, które mogą bardzo źle wpłynąć na nasze zdrowie, a nawet i pozbawić nas życia. Jedną z nich jest cukrzyca wynikająca z zaburzeń tolerancji glukozy oraz zmniejszenia wrażliwości tkanek na insulinę. Nadwaga i otyłość mogą być również przyczyną chorób serca, nadciśnienia, miażdżycy, udarów.

Równie niekorzystnie nadwaga i otyłość wpływają na nasz kościec. Nadmierne kilogramy często prowadzą do zmian zwyrodnieniowych. Osoby otyłe częściej niż osoby o normalnej wadze cierpią na uporczywe obrzęki i bóle kończyn dolnych oraz deformacje stawów i kręgosłupa. Innym skutkiem nadwagi i otyłości mogą być problemy z poruszaniem się.

Nadwaga i otyłość mają negatywny wpływ na proces oddychania. Wraz ze wzrostem kilogramów na wadze, pojemność płuc jest coraz mniejsza, a komórki całego organizmu są coraz gorzej dotlenione. Płytki oddech i mała pojemność płuc u osób otyłych sprzyjają szybkiemu męczeniu się nawet przy bardzo niewielkim wysiłku fizycznym. 
Nadwaga i otyłość obniżają komfort życia. Osoby cierpiące na nadmiar kilogramów, czują się źle, mają niską samoocenę, często popadają w stany depresji, są wycofane z życia towarzyskiego. Otyli często nie akceptują siebie i nie dążą do samorozwoju. Podjęcie próby zrzucenia kilogramów może całkowicie odmienić postrzeganie samego siebie i przynieść zadowolenie z życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.