Kyöko Uno – aparat korekcyjny na haluksy. Działanie, opinie, efekty

Haluksy to bolesne zwyrodnienie, umiejscowione w okolicy dużego palca stopy, na które cierpi wiele osób, szczególnie kobiet. Nieleczone, haluksy nie tylko sprawiają, że stopy nieładnie wyglądają, ale mogą doprowadzić nawet do problemów z chodzeniem. Preparat korekcyjny Kyöko Uno stworzony został nie tylko po to, aby zapobiegać haluksom, ale również, żeby skutecznie je leczyć. Zobaczmy, co kryje się pod tą obco brzmiącą nazwą aparatu korekcyjnego na stopę.

Jak powstają haluksy? Przyczyny

Haluksy to zwyrodnienia w obrębie dużego palca stopy, które nazywane są również koślawym paluchem (Haluks vagus). Najbardziej widocznym objawem tego schorzenia jest deformacja kości śródstopia i charakterystyczne wygięcie dużego palucha w stronę pozostałych. Często dochodzi również do zniekształcenia stawu śródstopno-laiczkowego oraz do rozwinięcia stanu zapalnego. Sama zmiana wyglądu nie jest jednak jedynym objawem. Deformacje i stan zapalny powodują ból, który może przyczynić się do problemów z chodzeniem. Często zdarza się tak, iż osoba chora nie może założyć żadnych butów, gdyż powoduje to dodatkowy ucisk na bolące miejsca. Nieleczone haluksy mogą przyczynić się do deformacji innych części stopy oraz rozwoju stanu zapalnego na szerszy obszar.

Haluksy częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn i szacuje się, że jedną z najczęstszych przyczyn ich powstawania jest noszenie niewłaściwego obuwia. Haluksy często dotykają pań, lubiących nosić buty na wysokich obcasach, co powoduje zniekształcenie stopy. Do powstania chorzenia przyczynić się może również noszenie zbyt małych butów.

Inne przyczyny powstawania haluksów to:

 • płaskostopie;
 • czynniki genetyczne;
 • codzienne, kilkugodzinne przebywanie w pozycji stojącej (powoduje to nadmierne obciążenia stóp);
 • nadwaga i otyłość;
 • urazy fizyczne i inne schorzenie rozwijające się w obrębie stopy;
 • częste kontuzje w obrębie stopy i palców stopy.

Ból, który towarzyszy haluksom trudno zlekceważyć, dlatego już, kiedy pojawią się pierwsze objawy, trzeba jak najszybciej zacząć działać. Najcięższe przypadki trzeba leczyć operacyjnie, na szczęście, zanim do tego dojdzie, można wspomóc się aparatem korekcyjnym Kyöko Uno, który poradzi sobie z problemem haluksów nawet w 30 dni!

Aparat korekcyjny Kyöko Uno – co to jest i jak działa?

Aparat korekcyjny Kyöko Uno został opracowany w specjalnych laboratoriach pod okiem doświadczonych naukowców i specjalistów od chorób stóp, którzy starali się znaleźć złoty środek, pomagający osobom, cierpiącym na haluksy pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości oraz naprawić deformację stopy.

Dzięki sporemu zaangażowaniu w pracę i wielu testom, powstał aparat korekcyjny, którego zadaniem jest nie tylko szybkie usunięcie objawów, towarzyszącym haluksom, ale również zredukowanie w jak najwyższym stopniu zmian zwyrodnieniowych. Opracowany przez naukowców aparat korekcyjny wykazuje znacznie wyższą skuteczność od środków farmaceutycznych, które jedynie łagodzą ból, nie wpływając w żaden sposób na zmiany zwyrodnieniowe.

Jak działa Kyöko Uno?

Aparat korekcyjny Kyöko Uno stanowi prostą w użyciu, a bardzo skuteczną metodę na pozbycie się dolegliwości, związanych z koślawym paluchem. Stał się doskonałą alternatywą dla nieprzyjemnych operacji.

Dobre działanie aparatu zawdzięczamy jego nowatorskiej konstrukcji, która oparta jest na elastycznej szynie, idealnie dopasowującej się do kształtu stopy i dzięki temu korygującej powstałe na niej zwyrodnienia. Stosując aparat, sprawiamy, że kości stopy są przez cały czas ustawione we właściwej pozycji, a więc zmiany nie tylko nie postępują, ale wręcz mogą ulec redukcji.

Badania wykazały, iż stosowanie aparatu korekcyjnego Kyöko Uno niesie ze sobą takie korzyści jak:

 • powstrzymanie rozwoju haluksów już w ich początkowym stadium;
 • eliminacja dolegliwości bólowych, związanych z koślawym paluchem i występującym wraz z nim stanem zapalnym;
 • stopa podczas chodzenia cały czas ustawiona jest w prawidłowej anatomicznie pozycji, dzięki czemu nie powstają nowe zmiany zwyrodnieniowe;
 • pomaga w ograniczeniu rozwoju płaskostopia.

Aparat korekcyjny Kyöko Uno przywraca naturalną wytrzymałość stawu środstopno-palcowego palucha oraz wzmacnia stawy, mięśnie i więzadła, dzięki czemu po zakończeniu kuracji łatwiej nam będzie ustawiać stopę w odpowiedniej pozycji.

Dzięki temu, że paluch ustawiony jest w dobrym kierunku, zmniejszają się dolegliwości bólowe w trakcie chodzenia.

Już w pierwszych dniach stosowania aparatu korekcyjnego na haluksy zauważyć można zmniejszenie stanu zapalnego. Systematyczne stosowanie produktu sprawi, że wykoślawienia zostaną cofnięte, a paluch powróci do prawidłowej pozycji.

Aparat korekcyjny Kyöko Uno został wykonany z nowoczesnych, oddychających materiałów, które nie powodują podrażnień, a elastyczna szyna świetnie dopasowuje się do stopy, dzięki czemu chodzenie w aparacie nie sprawia trudności.

Jak stosować Kyöko Uno?

Stosowanie Kyöko Uno jest banalnie proste. Aparat korekcyjny wystarczy nałożyć na haluks i nosić go przez kilka godzin każdego dnia. Ze względu na to, iż produkt charakteryzuje się niską wagą i jest elastyczny, umożliwia chodzenie w sportowym obuwiu.


Specjaliści twierdzą, iż chodzenie z aparatem korekcyjnym zapewnia lepsze efekty niż nakładanie go jedynie na noc. Nasza stopa podczas ruchu uczy się odpowiedniego ustawienia stopy, a i mięśnie oraz stawy bardziej pracują, co sprzyja ich wzmacnianiu. Już po pierwszych 24 godzinach stosowania aparatu Kyöko Uno można zauważyć zmianę pozycji palucha oraz zmniejszenie stanu zapalnego w jego obrębie. Testy wykazały,że aż u 98% pacjentów zaobserwowano znaczne zmniejszenie deformacji stopy po noszeniu aparatu przez 30 dni.

Kyöko Uno – kiedy stosować?

Aparat korekcyjny Kyöko Uno najlepiej stosować:

 • kiedy mamy płaskostopie;
 • profilaktycznie, jeżeli często chodzimy w butach na wysokim obcasie;
 • przy pierwszych objawach koślawego palucha;
 • przy widocznych deformacjach stopy.

Aparat Kyöko Uno nie tylko pomaga układać palce w prawidłowej pozycji, ale również zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru na obu stopach, jednocześnie chroniąc przed odciskami.

Aparat korekcyjny Kyöko Uno, a inne metody leczenia haluksów

Istnieje kilka innych, mało inwazyjnych metod leczenia haluksów. Zobaczmy, jak wygląda porównanie Kyöko Uno z innymi sposobami.

Aparaty silikonowe – noszenie aparatów silikonowych skuteczne jest jedynie w początkowym stadium choroby. Nie powoduje, że problem zanika, a jedynie może zapobiec jego rozwojowi.

Kremy i maści przeciwzapalne – preparaty farmaceutyczne zmniejszają stany zapalne, jednak gdy tylko przestaniemy je stosować, ból i obrzęki nawracają.

Masaże i leczenie fizjologiczne – są to metody zmniejszania bólu, które jednak nie leczą samego schorzenia.

Operacja chirurgiczna – jest to metoda skuteczna i najbardziej inwazyjna. Stosuje się ją tylko w poważnym stadium choroby. Przez długi czas była jedyną opcją dla osób z mocną deformacją stopy, teraz pomóc może także Kyöko Uno.

Aparat korekcyjny Kyöko Uno – opinie

Kyöko Uno zbiera mnóstwo entuzjastycznych opinii od zadowolonych użytkowników. Do tej pory problem haluksów uprzykrzał życie wielu kobietom. Teraz mogą one docenić szybkie działanie aparatu, który pomaga przywrócić palec do normalnej pozycji, a efekty widać już po 24 godzinach noszenia. Opracowany przez specjalistów w zakresie zdrowia stóp aparat pomaga nie tylko we wczesnym stopniu zaawansowania schorzenia, jak większość innych metod leczenia, ale także wtedy, gdy dla wielu osób jedyną opcją wydawała się operacja. Wysoka skuteczność działania produktu sprawiła, że stał się on popularny w wielu krajach, w tym w Polsce.

Kyöko Uno – cena i gdzie kupić?

Aparat kupić można na oficjalnej stronie producenta. A żeby to zrobić, wystarczy jedynie wypełnić formularz kontaktowy, podając swoje nazwisko i numer telefonu. Następnie musimy poczekać na telefon od konsultanta, z którym ustalimy wszelkie szczegóły zakupu i wysyłki towaru.

Aktualnie skorzystać można z ciekawej promocji i kupić Kyöko Uno już za 137 złotych plus koszty przesyłki.

Aparat korekcyjny Kyöko Uno – czy warto? Moja opinia

Haluksy to bardzo powszechny problem, z którym trudno sobie poradzić. Przynajmniej tak było do tej pory. Zmagając się z koślawym paluchem, można próbować wiele metod leczenia, jednak większość z nich jedynie zmniejsza dolegliwości bólowe i stany zapalne na krótki czas. Kyöko Uno to innowacyjny aparat, inny od standardowych opasek na palucha, który pomaga zredukować wykoślawienie i przywrócić ustawienie stopy do stanu wyjściowego – prawidłowego. Dzięki niemu problem haluksów nareszcie może nie być tak nieprzyjemny i być może nareszcie mamy szansę na pozbycie się dolegliwości bólowych oraz nieestetycznych efektów wizualnych, związanych z haluksami na stałe.

Według mnie jest to produkt bardzo obiecujący, który na pewno zwróci uwagę wszystkich osób, zmagających się z haluksami. Cena aparatu nie jest bardzo wygórowana, więc dlaczego nie spróbować? Zakup Kyöko Uno jednorazowo na pewno opłaci się bardziej niż ciągłe kupowanie maść przeciwzapalnych, które pomagają jedynie na chwilę.

Zobacz też: Twoje zdrowie zaczyna się od stóp – wypróbuj wkładki Magnetic Insoles

Autor: Agnieszka

Trzydziestopięcioletnia żona i matka dwójki aktywnych dzieci.  Schudła 30 kg, po ciąży i zawalczyła o swoje marzenia. Dzisiaj nie tylko wygląda, ale też czuje się lepiej! Metodą prób i błędów doszła do wymarzonej wagi.  Kolejny sukces spotkał ją po tym, jak opowiedziała swoją historię na swoim blogu. Teraz nie tylko jej pasją jest aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie, ale też recenzowanie suplementów diety i dawanie porad w tej kwestii.

Zobacz wysztkie posty autora Agnieszka →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.