MySimba – niebezpieczny lek na odchudzanie!

Ostatnio dość głośno jest w Internecie na temat nowego leku, który ma rzekomo wspomagać odchudzanie. Występuje pod nazwą MySimba i został dopuszczony w tym roku przez Europejską Agencją Leków. Jest to syntetyczny środek, dostępny wyłącznie na receptę i stworzony został dla dorosłych, który borykają się z nadwagą czy otyłością. MySimba oddziałuje na poszczególne części mózgu, co wpływa na wyhamowanie apetytu oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Potęguje także produkcję endorfin i zwiększa samoocenę, poprawiając nastrój.

MySimba – na czym polega jego działanie?

Kapsułki odchudzające MySimba są dość specyficznym preparatem na odchudzanie, o silniejszym działaniu niż popularne suplementy diety, które mają tylko wspomóc spalanie zbędnych kilogramów. Formuła produktu to dwie substancje czynne: bupropion i naltrekson. Stosowane one były już wcześniej w przypadku leczenia innych chorób jak depresja, a także uzależnienia od nikotyny, opioidów i alkoholu.

W tym produkcie jest to kompozycja tych dwóch związków, opracowana do walki z nadprogramowymi kilogramami i używana tylko w sytuacji, gdy wskaźnik masy ciała BMI jest równy oraz wyższy niż 30. Tego typu połączenie składników aktywnych powoduje, że uzupełniają się wzajemnie i dają spotęgowane działanie takie jak redukcja nadmiernego łaknienia, a tym samym spalana jest odłożona tkanka tłuszczowa.

Pomysł zastosowania takich substancji oddziałujących na różne obszary mózgu i wykorzystanie ich w celu leczenia wynika z kwestii psychologicznej. Otyłość jest problemem, który zaczyna się w naszym umyśle i jest skutkiem uzależnienia od przyjemności jakim jest jedzenie. W tym przypadku staje się ono czymś ważniejszym niż naturalną metodą dostarczania organizmowi środków niezbędnych do funkcjonowania. Przejawia się tutaj jako chęć rozładowania negatywnych uczuć, przemyśleń oraz chęć poczucia przyjemności.

Z tego powodu, jedzenie może być porównywane do innych nałogów, w których uzależniony nie jest w stanie odmówić sobie tej chwili oderwania od rzeczywistości i traktuje je jak symulator nastroju.

Ten lek na odchudzanie oddziałuje na układ nagrody w mózgu, odpowiadający za poczucie przyjemności. Dlatego naltrekson i bupropion wpływają na ośrodki głodu oraz sytości. Wyhamowują łaknienie, ale także przyczyniają się do intensywniejszego wytwarzania endorfin, znanych jako hormony szczęścia. Wpływają one na lepszy nastrój oraz samoocenę, a to ma wielkie znaczenie u osób o dużej tuszy.

Bupropion działa podwójnie, wzmagając produkcję dopaminy, pobudzając czynności organizmu, a także przyczyniając się do większego spalania kalorii. Z tego względu następuje usprawnienie przemiany materii.

MySimba – opinie konsumentów

Najnowsze badania potwierdzają efektowność tego produktu. Po trwającej 16 tygodni kuracji tym specyfikiem zauważono u znacznej większości badanych spadek masy tłuszczowej do 10%. Nie mniej jednak trzeba zauważyć, że jest to silny lek, który wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Z tego powodu wywołuje bardzo dużo niepożądanych skutków ubocznych i reakcji psychofizycznych, Dlatego jest to lek dostępny tylko na receptę, a stosowanie go powinno odbyć się pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego leczenie.

Eksperci chcą jednak zaznaczyć, że chociaż MySimba ma dość sile działanie to efekty kuracji tym środkiem odchudzającym zauważymy w połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą i dużą aktywności fizyczną, czyli tak jak w przypadku suplementów na bazie naturalnych składników.

Pośród opinii o MySimbie można było znaleźć pozytywne, które wychwalały dosyć często wyhamowanie nadmiernego apetytu, co dawało siłę mentalną do całego procesu odchudzania. Były też jednak komentarze osób, które twierdziły, że nie zauważyły żadnych oczekiwanych efektów kuracji i wystąpiło u nich bardzo wiele skutków ubocznych.

Efektywność tego medykamentu oraz jego przyswajalność zależy od uwarunkowań indywidualnych. Jednak warto zaznaczyć, że nie jest to produkt dla każdego. Na pewno nie powinny go przyjmować osoby cierpiące na nadciśnienie, cierpiące na niewydolność nerek, dusznicę bolesną, cukrzycę, depresję, padaczkę oraz zaburzenia pracy wątroby i po zawale.

Najgroźniejszym efektem ubocznych kuracji MySimbanapady epilepsji. Bardzo poważne są też ataki lęku, bezsenności i pobudzenie psychoruchowe. Pojawić się mogą także podczas przyjmowania leku często bóle brzucha, głowy, nudności, mdłości, bóle stawów i mięśni, a także problemy z układem trawiennym.

Nie bez powodu MySimba to lek na odchudzanie dostępny wyłącznie na receptę. Lekarze muszą ścisłe przestrzegać procedur i wypełniać specjalną kartę kontrolną przy wypisywaniu tego specyfiku. Terapia MySimbą zawsze podlega nadzorowi, a warunkiem kontynuacji i jej przerwania są silnie określone zasady.

MySimba – cena leku na odchudzanie

Preparat wcale nie jest taki tani jakby mogło się to wydawać. Jest to koszt rzędu 400 złotych za opakowanie i wystarcza ono na nie więcej niż 5 tygodni stosowania. Dla jakichkolwiek zauważalnych rezultatów jednak trzeba stosować go przynajmniej przez 16 tygodni. Po tym okresie lekarz musi orzec o jego efektywności i podjąć decyzję o kontynuacji w przypadku spadków wagi bądź o przerwaniu, gdy masa ciała nie spadła, chociaż o 5%.

MySimba – syntetyczny lek, a naturalny specyfik wspomagający odchudzanie

Wybór pomocy w procesie odchudzania zależy od każdego indywidualnie. Opiera się to na naszych oczekiwaniach czy potrzebach, a także od stanu zdrowia psychicznego i fizycznego. Na pewno warto zastanowić się, jakie są ograniczenia podczas kuracji lekiem MySimba oraz ryzyko skutków ubocznych.

Osoby, które preferują bardziej naturalne sposoby niż syntetyczne specyfiki powinny sięgnąć po jeden z suplementów diety, który będzie wspierał proces ich odchudzania. Bazują one zawsze na składnikach roślinnych, bezpiecznych dla zdrowia i niepowodujących żadnych działań niepożądanych w porównaniu do MySimby.

Jednym z takich suplementów, który został przeze mnie sprawdzony i który mogę z pewnością polecić jest Green Barley Plus. Stanowi on kompozycję dwóch składników, bardzo skutecznych, a mianowicie ekstraktu z młodego zielonego jęczmienia oraz garcinia cambogia. Jest to bogactwo cennych składników odżywczych takich jak witaminy, minerały aminokwasy, enzymy i hormony roślinne, a także antyoksydantów czy błonnika. Dostarcza naszemu ciału niezbędnych substancji, usprawniając metabolizm oraz powstrzymując apetyt. Działa także detoksykacyjne, co potęguje działanie odchudzające tego suplementu.

MySimba – niebezpieczny lek na odchudzanie!
5 (100%) 2 votes

Autor: Agnieszka

Trzydziestopięcioletnia żona i matka dwójki aktywnych dzieci.  Schudła 30 kg, po ciąży i zawalczyła o swoje marzenia. Dzisiaj nie tylko wygląda, ale też czuje się lepiej! Metodą prób i błędów doszła do wymarzonej wagi.  Kolejny sukces spotkał ją po tym, jak opowiedziała swoją historię na swoim blogu. Teraz nie tylko jej pasją jest aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie, ale też recenzowanie suplementów diety i dawanie porad w tej kwestii.

Zobacz wysztkie posty autora Agnieszka →

4 Comments on “MySimba – niebezpieczny lek na odchudzanie!”

  1. Po co ludziska wybieracie takie chemikalia, ryzykujecie życiem! Potem się dziwicie, że choroba dopadła, jak można się bezpiecznie odchudzać np. poprzez naturalne ekstrakty z zielonego jęczmienia albo kapsaicyny. Lepsze to niż eksperymentowanie na sobie jakimiś dopalaczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.