MySimba – niebezpieczny lek na odchudzanie!

Ostatnio dość głośno jest w Internecie na temat nowego leku, który ma rzekomo wspomagać odchudzanie. Występuje pod nazwą MySimba i został dopuszczony w tym roku przez Europejską Agencją Leków. Jest to syntetyczny środek, dostępny wyłącznie na receptę i stworzony został dla dorosłych, który borykają się z nadwagą czy otyłością. MySimba oddziałuje na poszczególne części mózgu, co wpływa na wyhamowanie apetytu oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Potęguje także produkcję endorfin i zwiększa samoocenę, poprawiając nastrój.

MySimba – na czym polega jego działanie?

Kapsułki odchudzające MySimba są dość specyficznym preparatem na odchudzanie, o silniejszym działaniu niż popularne suplementy diety, które mają tylko wspomóc spalanie zbędnych kilogramów. Formuła produktu to dwie substancje czynne: bupropion i naltrekson. Stosowane one były już wcześniej w przypadku leczenia innych chorób jak depresja, a także uzależnienia od nikotyny, opioidów i alkoholu.

CHCĘ SPRAWDZIĆ NAJLEPSZY PRODUKT NA ODCHUDZANIE

W tym produkcie jest to kompozycja tych dwóch związków, opracowana do walki z nadprogramowymi kilogramami i używana tylko w sytuacji, gdy wskaźnik masy ciała BMI jest równy oraz wyższy niż 30. Tego typu połączenie składników aktywnych powoduje, że uzupełniają się wzajemnie i dają spotęgowane działanie takie jak redukcja nadmiernego łaknienia, a tym samym spalana jest odłożona tkanka tłuszczowa.

Pomysł zastosowania takich substancji oddziałujących na różne obszary mózgu i wykorzystanie ich w celu leczenia wynika z kwestii psychologicznej. Otyłość jest problemem, który zaczyna się w naszym umyśle i jest skutkiem uzależnienia od przyjemności jakim jest jedzenie. W tym przypadku staje się ono czymś ważniejszym niż naturalną metodą dostarczania organizmowi środków niezbędnych do funkcjonowania. Przejawia się tutaj jako chęć rozładowania negatywnych uczuć, przemyśleń oraz chęć poczucia przyjemności.

Z tego powodu, jedzenie może być porównywane do innych nałogów, w których uzależniony nie jest w stanie odmówić sobie tej chwili oderwania od rzeczywistości i traktuje je jak symulator nastroju.

Ten lek na odchudzanie oddziałuje na układ nagrody w mózgu, odpowiadający za poczucie przyjemności. Dlatego naltrekson i bupropion wpływają na ośrodki głodu oraz sytości. Wyhamowują łaknienie, ale także przyczyniają się do intensywniejszego wytwarzania endorfin, znanych jako hormony szczęścia. Wpływają one na lepszy nastrój oraz samoocenę, a to ma wielkie znaczenie u osób o dużej tuszy.

Bupropion działa podwójnie, wzmagając produkcję dopaminy, pobudzając czynności organizmu, a także przyczyniając się do większego spalania kalorii. Z tego względu następuje usprawnienie przemiany materii.

MySimba – opinie konsumentów

Najnowsze badania potwierdzają efektowność tego produktu. Po trwającej 16 tygodni kuracji tym specyfikiem zauważono u znacznej większości badanych spadek masy tłuszczowej do 10%. Nie mniej jednak trzeba zauważyć, że jest to silny lek, który wpływa na ośrodkowy układ nerwowy. Z tego powodu wywołuje bardzo dużo niepożądanych skutków ubocznych i reakcji psychofizycznych, Dlatego jest to lek dostępny tylko na receptę, a stosowanie go powinno odbyć się pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego leczenie.

Eksperci chcą jednak zaznaczyć, że chociaż MySimba ma dość sile działanie to efekty kuracji tym środkiem odchudzającym zauważymy w połączeniu z dobrze zbilansowaną dietą i dużą aktywności fizyczną, czyli tak jak w przypadku suplementów na bazie naturalnych składników.

Pośród opinii o MySimbie można było znaleźć pozytywne, które wychwalały dosyć często wyhamowanie nadmiernego apetytu, co dawało siłę mentalną do całego procesu odchudzania. Były też jednak komentarze osób, które twierdziły, że nie zauważyły żadnych oczekiwanych efektów kuracji i wystąpiło u nich bardzo wiele skutków ubocznych.

Efektywność tego medykamentu oraz jego przyswajalność zależy od uwarunkowań indywidualnych. Jednak warto zaznaczyć, że nie jest to produkt dla każdego. Na pewno nie powinny go przyjmować osoby cierpiące na nadciśnienie, cierpiące na niewydolność nerek, dusznicę bolesną, cukrzycę, depresję, padaczkę oraz zaburzenia pracy wątroby i po zawale.

Najgroźniejszym efektem ubocznych kuracji MySimbanapady epilepsji. Bardzo poważne są też ataki lęku, bezsenności i pobudzenie psychoruchowe. Pojawić się mogą także podczas przyjmowania leku często bóle brzucha, głowy, nudności, mdłości, bóle stawów i mięśni, a także problemy z układem trawiennym.

CHCĘ SPRAWDZIĆ BEZPIECZNY PRODUKT NA ODCHUDZANIE

Nie bez powodu MySimba to lek na odchudzanie dostępny wyłącznie na receptę. Lekarze muszą ścisłe przestrzegać procedur i wypełniać specjalną kartę kontrolną przy wypisywaniu tego specyfiku. Terapia MySimbą zawsze podlega nadzorowi, a warunkiem kontynuacji i jej przerwania są silnie określone zasady.

MySimba – cena leku na odchudzanie

Preparat wcale nie jest taki tani jakby mogło się to wydawać. Jest to koszt rzędu 400 złotych za opakowanie i wystarcza ono na nie więcej niż 5 tygodni stosowania. Dla jakichkolwiek zauważalnych rezultatów jednak trzeba stosować go przynajmniej przez 16 tygodni. Po tym okresie lekarz musi orzec o jego efektywności i podjąć decyzję o kontynuacji w przypadku spadków wagi bądź o przerwaniu, gdy masa ciała nie spadła, chociaż o 5%.

MySimba – syntetyczny lek, a naturalny specyfik wspomagający odchudzanie

Wybór pomocy w procesie odchudzania zależy od każdego indywidualnie. Opiera się to na naszych oczekiwaniach czy potrzebach, a także od stanu zdrowia psychicznego i fizycznego. Na pewno warto zastanowić się, jakie są ograniczenia podczas kuracji lekiem MySimba oraz ryzyko skutków ubocznych.

Osoby, które preferują bardziej naturalne sposoby niż syntetyczne specyfiki powinny sięgnąć po jeden z suplementów diety, który będzie wspierał proces ich odchudzania. Bazują one zawsze na składnikach roślinnych, bezpiecznych dla zdrowia i niepowodujących żadnych działań niepożądanych w porównaniu do MySimby.

Jednym z takich suplementów, który został przeze mnie sprawdzony i który mogę z pewnością polecić jest Green Barley Plus. Stanowi on kompozycję dwóch składników, bardzo skutecznych, a mianowicie ekstraktu z młodego zielonego jęczmienia oraz garcinia cambogia. Jest to bogactwo cennych składników odżywczych takich jak witaminy, minerały aminokwasy, enzymy i hormony roślinne, a także antyoksydantów czy błonnika. Dostarcza naszemu ciału niezbędnych substancji, usprawniając metabolizm oraz powstrzymując apetyt. Działa także detoksykacyjne, co potęguje działanie odchudzające tego suplementu.

CHCĘ SPRAWDZIĆ NAJLEPSZY PRODUKT NA ODCHUDZANIE

Autor: Agnieszka

Trzydziestopięcioletnia żona i matka dwójki aktywnych dzieci.  Schudła 30 kg, po ciąży i zawalczyła o swoje marzenia. Dzisiaj nie tylko wygląda, ale też czuje się lepiej! Metodą prób i błędów doszła do wymarzonej wagi.  Kolejny sukces spotkał ją po tym, jak opowiedziała swoją historię na swoim blogu. Teraz nie tylko jej pasją jest aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie, ale też recenzowanie suplementów diety i dawanie porad w tej kwestii.

Zobacz wysztkie posty autora Agnieszka →

16 Comments on “MySimba – niebezpieczny lek na odchudzanie!”

  1. Stosuję MySimbę 2,5 miesiąca – zjechałem z wagą od 129 do 115kg – czyli 14 kg
   ( radykalny spadek ciśnienia i cukru).
   Odczuwalne skutki uboczne są do zniesienia – gorycz w ustach, zatwardzenie , lekkie nudności.
   Zaleta – brak łaknienia, obojętność na stojące jedzenie, brak ssania w żołądku.
   MySimba sama nie odchudza, TRZEBA SIEBIE ZJEŚĆ, czyli radykalnie zmniejszyć ilość kalorii, czyli jedzenia. Jest to możliwe bo jak zjemy trochę czujemy się najedzeni.
   Jestem pełen nadziei że uda mi się zejść przynajmniej do 100 kg.
   Pozdrawiam.
   Zjedzenie większej ilości powoduje dyskomfort psychiczny i fizyczny – wieksze nudności.

 1. Po co ludziska wybieracie takie chemikalia, ryzykujecie życiem! Potem się dziwicie, że choroba dopadła, jak można się bezpiecznie odchudzać np. poprzez naturalne ekstrakty z zielonego jęczmienia albo kapsaicyny. Lepsze to niż eksperymentowanie na sobie jakimiś dopalaczami.

  1. Mysimba to lek wydawany na receptę a nie zielona herbata pakowana do kapsułek w garażu. Podlega ścisłej kontroli w produkcji i dystrybucji w Aptekach. Jest to po połączenie 2 starych leków : przeciwdepresyjnego i do leczenia uzależnień. Cena jest wygórowana 430-550zł za 28 dni (choć leki kupowane osobno też nie są tanie). Będzie skuteczna u osób “zajadających” stres i przygnębienie oraz prawdopodobnie w napadach żarłoczności. Stosowaniu musi towarzyszyć dieta a lek jedynie pozwala kontrolować nadmierny apetyt

 2. Nie wiem jak, patrząc na mechanizm działania, lek może przepisać “po prostu” lekarz. To jest bardziej z pogranicza psychodietetyki specyfik, powinien być przepisany przez lekarza ze wskazania od psychoterapeuty. Osobiście polecam i nie polecam zarazem. Skutki uboczne bywają różne. Tak jak część ludzi w tym wpisie — odczuwam suchość w ustach, lekki szczękościsk. Ogółem, jest dziwnie, lekko narkotycznie, chociaż w sposób, który ostatecznie nazwałbym pozytywnym. Nie jest to lek, który odchudza sam w sobie, tylko pozwala się tym odchudzaniem zająć. Nie chce ci się jeść, za to nagle znajdujesz więcej energii i chęci na dawno odkładane rzeczy, w tym i ćwiczenia. Czasem czuje się lekko za mgłą, czasem mam flow i pełne skupienie na “celach”. Mogę znieść inne skutki uboczne, kiedy się okazuję, że w pracy idę jak przecinak. Pierwsze tygodnie — traciłem po 2 kg/tydzień, ale tak jak mówię — nagle znalazła się motywacja żeby z orbitreka, zamiast wieszaka, zrobić jednak przyrząd do ćwiczeń i śmigać godzinę dziennie.

 3. Witam u mnie ten lek został zastosowany przy źle zdiagnozowanej tarczycy przy konowałach a okazało się stan przedcukrzycowy przy diecie w w dwa tygodnie 8 kilo eutyroks odstawiony a ja nie trzymam się już ścian ożyłem jest moc
  Skutki uboczne tak są zawroty głowy skurcze zatwardzenia ale wystarczyło włączyć bodymax(witaminy) i młody jęczmień i dwa objawy znikły ( po dwie tabletki na noc)
  Wydaje mi się że warte to było tych pieniędzy
  ps walczyłem z problemem 7 lat a zdiagnozowano mnie w 10 min
  Pozdrawiam i dziękuję!!!!!

 4. I TO JEST WYCZERPUJĄCA OPINIA . A NIE WYPISYWANIE GŁUPOT W STYLU NIEDOUCZONEGO LICEALISTY MAJĄCEGO SIĘ ZA PSYCHOLOGA PO STUDIACH. DZIĘKI

 5. Dobra recenzja, zgadzam się z tym punktem widzenia, trzeba uważać na te leki na receptę, nic tylko naturalne produkty a na takie papierka nie potrzebujemy.

 6. Tego już chyba nie zapisują? Słyszałam, ze inhibitory mao to nie jest dobra opcja żeby schudnąć ze względu na skutki uboczne. A ten lek chyba do takich właśnie należy.

 7. Dlaczego tak mało mówi się o tym, ze mysimba powoduje zaburzenia czynności wątroby? Moja mama miała przez ten lek poważne problemy, trzeba na niego uważać!

 8. Już same substancje czynne tego leku to żart, bo powoduje niezłe spustoszenie w organizmie. No ale jak ktoś chce si szybko odchudzić to może próbować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.