Piperyna – metoda na odchudzanie z czarnym pieprzem

Piperyna dość szybko stała się popularna wśród osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy. Substancja ta jest pochodzenia naturalnego, dlatego tak chętnie jest stosowana przez ludzi. Jakie jest działanie piperyny? Czy jest skuteczna? Zapraszam do przeczytania artykułu.

Skąd otrzymywana jest piperyna?

Piperyna to po prostu wyciąg z pieprzu czarnego. Za jego naturalny specyficzny i nieco ostrawy smak pieprzu odpowiada właśnie ta substancja. Stosuje się ją jako związek o działaniu odchudzającym, a wydobywana jest z zewnętrznej części jego owocu.

Ma ona wspaniałe atrybuty prozdrowotne. Najbardziej jest znana z silnego działania eliminującego odłożoną tkankę tłuszczową. Przede wszystkim do jej kompetencji należy usprawnienie procesów termogenezy, regulując ciepłotę ciała, a potrzebną do spalania kalorii i lipolizy.

Czytaj też: Silvets – nowe tabletki odchudzające!

Piperyna – działanie odchudzające i prozdrowotne

Badania naukowe pokazały, że jej formuła nie tylko wzmaga procesy metaboliczne, ale także działa moczopędnie, antynowotworowe, antyoksydacyjne, antyzapalnie oraz przeczyszczająco. Stosowana jest coraz częściej jako preparat dla osób z dolegliwościami układu trawienia oraz bielactwa. Dzięki kompleksowemu działaniu Piperyna nie tylko usprawnia przemianę materii i niweluje tkankę tłuszczową, ale także zapobiega dalszemu odkładaniu się jej w przyszłości.

Co ciekawe, warto jednak pamiętać, że samo stosowanie tej substancji bądź preparatów z jej zawartością nie spowoduje drastycznego spadku wagi. Nieodłącznym elementem do uzyskania efektów jest dobrze ułożony jadłospis oraz duży ruch fizyczny. Wyciąg z piperyny może podwoić efektywność tych czynników.

Piperyna, a kurkumina

Substancja ta może ciekawie się łączyć z zawartą w kurkumie kurkuminą i zapobiegać rozwojowi nowotworów różnego typu. Testy, które zostały niedawno przeprowadzone pokazują, że mają zdolność ograniczania liczby komórek macierzystych, które przyczyniają się do powstania choroby. Jednocześnie nie narusza to zdrowych komórek. Specjaliści w tej dziedzinie potwierdzili, że piperyna i kurkumina zmniejszają liczę nowotworowych komórek macierzystych i ryzyko np. raka piersi. Dlatego ten związek jest głównie polecany w profilaktyce takich chorób. Niektórzy spekulują nawet, że może to być szansą na odkrycie bardzo potrzebnego przez ludzkość leku, który będzie lepszy od tamoksyfenu lub raloksydenu.

Idealnie sprawdzi się u osób cierpiących na bielactwo, ponieważ wzmaga wytwarzanie się melanocytów, które poprawiają ubarwienie skóry i minimalizują wszelkie przebarwienia. Działanie to można jeszcze nasilić i utrwalić z wykorzystaniem światła ultrafioletowego.

Stosowanie piperyny działa pozytywnie także na procesy myślowe, zmniejszając symptomy niepełnosprawności umysłowej, umiejętności zapamiętywania oraz na komórki, spowalniając starzenie się neuronów i zapobiegając depresji czy chorobie Alzheimera.

Wspiera metabolizm i procesy trawienne poprzez działania wzmagające wydzielanie kwasu żołądkowego. Dlatego ułatwia trawienie pokarmu oraz witamin z grupy B, selenu, a także beta-karotenu. Jest lekiem na zaparcia, niestrawności i biegunki.

Piperyna i jej wpływ na skórę

Pozwala na produkcję koenzymu Q10, odpowiedzialnego za uelastycznienie skóry. Składnik ten chętnie jest dodawany w dużej ilości kremów na zmarszczki i dla cery dojrzałej. Zwiększa

przyswajalność kurkuminy, resweratrolu oraz większości leków.

Piperyna ze względu na swoje unikalne właściwości zwalczające bakterie jest chętnie wykorzystywana w problemach trądzikowych, łojotokowych, a także z gronkowcami. Ma tutaj działanie przeciwzapalne, łagodzące oraz przeciwbólowe, co działa kompleksowo po zakończeniu stanu zapalnego choroby.

Właściwości kojące tej substancji są wykorzystywane w leczeniu różnych boleści, coraz częściej na dolegliwości związane ze stawami oraz zapobiegawczo chorobom serca.

Piperyna działa regeneracyjne

Pomocna może być także w leczeniu anginy, dzięki działaniu antyzapalnemu i antybakteryjnemu.

Jak wiadomo przyśpiesza metabolizm, a także anabolizm i trawienie białek. Dzięki takiemu działaniu jesteśmy w stanie szybciej zbudować masę mięśniową i pozbyć się bóli z tych miejsc, eliminując kwas mlekowy wytworzony podczas zbyt intensywnych ćwiczeń.

Znacznie poprawia wydolność serca i kondycję fizyczną. Wspiera odporność organizmu, a także wpływa na wzmożoną produkcje adrenaliny oraz noradrenaliny.

Poprawia tolerancję na przyswajalność witamin, minerałów, a nawet odżywek białkowych. Co jest istotną kwestią dla wszystkich osób trenujących i budujących mięśnie.

Jak dawkować piperynę?

Zaleca się stosować ok. 5-10 mg, 1-2 razy dziennie. Kurację takiej dawki piperyny nie należy stosować przez okres dłuższy niż 90 dni. Następnie można ją ponownie wprowadzić do diety po odstępie 2 miesięcy.

Najlepsze preparaty z piperyną to takie, które zawierają 90-95% ekstraktu z niej. Tylko takie wysokie stężenie ma szansę dać efekty wizualne po wprowadzeniu kuracji takim suplementem. Z powodu bardzo ostrego i mocnego zapachu dostępne są jedynie w formie tabletek bądź kapsułek.

Świetnym preparatem zawierającym duże stężenie piperyny, co czyni go niezwykle skutecznym jest Piperinox.

Autor: Agnieszka

Trzydziestopięcioletnia żona i matka dwójki aktywnych dzieci.  Schudła 30 kg, po ciąży i zawalczyła o swoje marzenia. Dzisiaj nie tylko wygląda, ale też czuje się lepiej! Metodą prób i błędów doszła do wymarzonej wagi.  Kolejny sukces spotkał ją po tym, jak opowiedziała swoją historię na swoim blogu. Teraz nie tylko jej pasją jest aktywność fizyczna oraz zdrowe odżywianie, ale też recenzowanie suplementów diety i dawanie porad w tej kwestii.

Zobacz wysztkie posty autora Agnieszka →

3 Comments on “Piperyna – metoda na odchudzanie z czarnym pieprzem”

  1. Piperyna jest fajnym sposobem na likwidację tłuszczyku na brzuchu, który często nam zalega. Kupuje Piperinox od jakiegoś czasu i faktycznie mogę zauważyć szybsze spadki wagi :]

  2. Piperinox świetnie pomoga spalać tkankę tłuszczową, a dodatkowo staram się przyprawiać posiłki przyprawami podnoszącymi termogenezę ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.